Deník z Če-chanu Den 66 - Lekce kritického myšlení

06.05.2021
Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

Den 66 - 6. květen 2021 

Nemáme nálepku, nevyvezli nám popelnici. Šla jsem zaplatit na úřad. Když jsem odcházela, paní, co tam pracuje mi říká, že máme dodat číslo čipu, jméno, rasu a barvu našeho psa. Čuměla jsem jak puk a odkývala, že pošlu mailem.

Už cestou přes zahradu jsem měla jasno... Nepošlu. Budu se vykrucovat, co to půjde a případně počkám, jaká je za nesplnění této povinnosti pokuta. Připadá mi totiž naprosto absurdní. Proč potřebuje stát registrovat, že Vojáčků mají u chalupy vořecha světlé barvy, co se jmenuje Matěj? Morčák, želva, křeček, zakrslý králík je nezajímají, pes jo? Samozřejmě, že by mi to nic neudělalo... Ale tu jde o princip, co je komu do našeho čokla? Poplatky platíme a tím to snad hasne...

Nedávno po mně chtěli na obci potvrzení, že Kuba opravdu nastoupil do školy. Když šly do první třídy holky, ještě jsme nic hlásit nemuseli. Místní úřad na nás dohlíží čím dál bedlivějším okem. Stát svou špehovací úlohu plní vychytrale, řekla bych. Špinavou práci hodí na zaměstnance obecních úřadů. A dělejte paní, kterou vídáte ve vsi, zle, že nehodláte sdělovat nesmyslné detaily vlastního života do nějaké pochybné databáze... Nechcete být přeci za potížisty...

Jsem stále zanořena v nejžhavějším tématu dnešních dní. Představitelé státu i státem schválení odborníci rozjeli reklamní kampaň na plné obrátky. Střídají cukr a bič a hodnýho a zlýho policajta a proklamují, že naprosto všechny vakcíny jsou 100% účinné a bezpečné. My, co známe trochu historii, se divíme, že to není na 120% a čekáme, kdy začnou slibovat nesmrtelnost... Argumentačně jsou asi tak silní jako náš soused, který ve snaze přesvědčit mě, vegetariána, že jíst maso je potřeba, neváhal vytasit pro něj nejsilnější zbraň. Triumfálně mi u kafe předhodil odstaveček, kde Žena a život psala, že jíst maso se musí. Čekal samozřejmě, že když to mám teď černé na bílém, konečně s tou nezdravou blbinou přestanu. A co myslíte? Nepřestala.

Doslechla jsem se konspirační tvrzení, že mezi nežádoucími účinky vakcín se u žen v podivně vysoké míře vyskytují menstruační potíže jako nepravidelnost, nadměrné krvácení, vysoká bolestivost, měsíčky u žen po přechodu a potraty. Dokonce i modřiny po těle a různá krvácení. A to nejen u těch, které pigáro obdržely, ale i u žen, které se s očkovanými setkaly a strávily s nimi nějaký čas. Dá se dočíst o spike proteinech, které očkovanci tvoří a vylučují. Když můžeme vylučovat vir, můžeme zjevně šířit i jiné dobroty. Jelikož jsem bytost, která po všem pátrá a potřebuje vědět pravdu a všemu rozumět, chtěla jsem vědět, jestli je to houks nebo ony ženy opravdu existují. I našla jsem na fejsbuku skupinu, kde tisíce žen hlavně z jůesej sdílely své vlastní příběhy.

Denně tam bylo kolem 200 příspěvků. Skupina měla obecný název a slova kočkování, makcína apod. byla z obav z mazání komentů a příspěvků nazývána šiframi. Tak daleko jsme se dostali... Včera se skupina v kličkovacím manévru před cenzurou přejmenovala a dneska jednoduše zmizela. Předpokládala bych, že když jsme ve fázi experimentu, bylo by dobré tato data sbírat a né mazat... Stejný osud ale stíhá všechny skupiny určené ke sdílení zkušeností s vedlejšími účinky.

Říkala jsem si, že založím českou. Aby i ženy u nás mohly dávat k dobru své zkušenosti a případně se podle toho zařídit. Ale nic nebude... Jen by mě taky smazali.

Víte co, já vlastně té touze ničit všechno, co nezapadá do oficiálního názorového proudu, naprosto nerozumím. Něco tu hodně smrdí, jestli se nám tají, jak se daří lidem po injekci dnes tolik propagované a všem vnucované. Věřím, že jednou vyjde pravda najevo a že se lidstvo probere. Ale teď mnoho lidí totálně šílí a ve své šílenosti dělá šílené věci.

Poslouchala jsem debatu novináře Čestmíra Strakatého, kterého si dost vážím za jeho slušně, neútočně a s respektem vedené rozhovory. Zpovídal ho pro mě neznámý a nepodstatný muž, který propaguje kritické myšlení. Kritické myšlení je v jeho podání bezmezná víra v to, co nám říkají státní představitelé. Kdyby to nebylo smutné, člověk by se chechtal až do rána. Čestr mě ovšem také dost nemile překvapil. Sice si do svého pořadu zve i lidi, kteří jsou dnes na seznamech nežádoucích osob, protože vyzývají k debatě a nabízejí různé pohledy na věc a různá řešení... Ovšem jeho názor, ostatně jako názor snad všech novinářů, je hotov. Není o čem debatovat - roušky jsou v pořádku, vakcína je bezpečná, kdo nedodržuje nařízení vlády je blbec a každý, kdo tvrdí něco jiného, je dezinformátor a lhář tečka.

Kritické myšlení je podle wikipedie schopnost:

  • nepodléhat prvnímu dojmu, obecnému mínění nebo naléhavosti nějakého sdělení,
  • naivně nepřebírat tradované názory,
  • dokázat zaujmout odstup a připustit odlišný pohled,
  • vytvořit si vlastní názor na základě vědomostí a zkušeností jak vlastních, tak i jiných kvalifikovaných osob.

Líp bych to vyjádřit nedokázala, ovšem dnes dokážeme cokoliv vzít, postavit na hlavu a udělat z toho svůj pravý opak.

Covidu zmar!

P. S. Menstruační obtíže a riziko potratu u neočkovaných žen, které přicházejí do kontaktu s očkovanými osobami, připouští klinická studie Pfizeru z listopadu 2020.

Zdroj:
https://dailyexpose.co.uk/2021/05/04/pfizer-confirms-covid-vaccine-shedding-leading-to-menstrual-cycle-disruption-is-possible/?fbclid=IwAR17iY938oUzCozf3S0T44aWNSbf3Y2w54dSTkCPa6rRLEOWMCVIGf3Hnsg