Deník Antivakserky 16 - Zase budeme lidi 

01.12.2021

Rozvíjela jsem ještě své včerejší úvahy o tom, jak všichni budeme spokojeně žít ve virtuální realitě a napadlo mě, jestli oni se ti ultraboháči nesnaží snížit tu uhlíkovou stopu a zachránit tu planetu tim, že nakecaj nám chudáčkům, lokdauny beztak už psychicky i finančně zdecimovaným, jak to bude úplně nejvíc nejlepší. Aby tady pak měli víc prostoru a klídku sami pro sebe.

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

My se budeme ve svých zasmrádlých online řízených kutloších cpát sušenými cvrčky a umělým masem a oni budou na liduprázdné pláži debužírovat na stejku.

Vyrazili jsme si na výlet do Jindřichova Hradce. Lidí pomálu, hospody prázdné. Byla taková ta hnusná lezavá zima. Něco jsme pokoupili a pak jsme si řekli, že zkusíme najít kavárnu, kde by nás i posedět nechali. Vejdeme dovnitř a normálně se zeptáme, jestli nás tam nechají i bez potvrzení. V první byla paní protivná, obšťastnila mužíka proslovem o strachu z kontroly, která udělá průšvih jí i nám. Oukej. Respekt. Příjemné to nebylo, ale doba už je taková. Ve druhé milá slečna bez roušky řekla, že můžeme, ale když klon madamme Svrčinové přijde, řekne, že jsme jí potvrzení ukázali. Tak platí.

Ještě pořád si neumím úplně v klidu tyto nečekané zážitky užít, ale učím se. Strach z kontrol je teď asi hodně oblíbený strach. A aby byl zážitek z výletu komplexní, v dmku jsem byla paní pokladní přes celý krám hlasitě tónem pavlačové semetriky okřiknuta, že mám mít ochranu dýchacích cest. "Ano, vím, to znamená že u vás nemůžu nakoupit?" Užuž jsem se chystala od ní chtít písemné potvrzení, že mě odmítá obsloužit. To vy už všichni víte, že je diskriminace a je to trestné... "Ne, jen vás upozorňuju, kdyby přišla kontrola." "Tak díky!" U pokladny opět protivná jak p.d.l a zase ten kolovrátek o strachu z kontrol.

Kde jsou ty doby, kdy se každý snažil být na zákazníky milý, že... Učím se to nebrat osobně. Je to hra. Paní prodavačka si myslí, že mě může sjet jak malou holku a opovrhovat mnou, protože jsem zlobila. Jak myslí. Zítra si dám tu práci a spatlám dopis na vedení, že když už tu máme nějaké ty zákony, že by bylo dobré je dodržovat. Nebo když už je tady tak rádi porušujeme, mohli bychom u toho být na lidi alespoň slušní. V zákoně totiž je, že fyzická osoba (tudíž ani hrozně důležitá pani pokladní v dmku) nemůže nikoho nutit dodržovat nařízení vlády, i to je pořád ještě trestný čin. A taky že zákon je víc než vládní nařízení, pokud je s tímto zákonem v rozporu. 

Hodně lidí kolem mi teď píše, aby se vytáhli, že oni už svou vstupenku do normálního světa v dlani zpocené horečkou hrdě třímají. Já to nechápu, všichni maj covid, my bezejmenný kašel. Asi to má nějaký dobrý důvod a jednou, jednou všechno pochopím a řeknu si, jo bylo to pro nás takto nejlepší...

Poslouchala jsem povídání s molekulární genetičkou Soňou Pekovou, je to jedna z mých nejoblíbenějších dezinformátorek. Vysvětlovala, jak jsou ty vakcíny v tolika ohledech nové, nevyzkoušené a navíc, jsou konstruované na virus z jara 2020, který tu už dávno není. Takže my se máme napigárovat třikrát, čtyřikrát, nekonečněkrát po sobě, proti něčemu, co už tu není? Velmi originální přístup k národnímu zdraví. To je jako očkovat se na loňskou chřipku, která už nikdy nemůže přijít. Taky povídala, že drtivá většina zemřelých byla kolem osmdesátky. Asi neumí číst, v telce říkaj něco úplně jinýho.

Abych nebyla jen negativní, máme tu i srandisty, jako pana Etzlera. Přidal se ke známým osobnostem v oblíbené kratochvíli a vyfotil se na JIPu. Dýchá kyslík a lituje svého otálení s očkováním, děkujíc za svou záchranu v posledním momentu. Slibujíc, že okamžitě pro svou mnohotečku vyrazí, jen co to jeho zdravotní stav dovolí. Myslím, že hned další den se objevila ještě jedna jeho fotka. Těsně před hospitalizací si ještě narychlo před vchodem do nemocnice dopřává poslední cigárko. To nevymyslíš!

A taky tu máme napraveného pana Prymulu, vakcinologa, který od začátku tak rád strašil. Asi prošel nějakým zážitkem osvícení nebo co, protože najednou hovoří podobně jako jeho proklínaní a z obce vědců veřejně vykázaní kolegové. Očkovaní prý šíří nemoc mezi neočkovanými, doslova říkal, že se "tvrdí, že šíří virus méně", ale i to podle jeho slov stačí. Zavírat vánoční trhy v situaci, kdy nákupní centra jedou, je podle jeho slov nesmysl. A u něj v nemocnici se testují už i očkovaní. Že by nám konečně začal vítězit rozum nad slepou vírou tolikrát opakovanou v médiích? Člověk by se o chlapce skoro bál, aby nakonec taky neskončil s bludným balvanem jako Soňa.

Mluví se o omikronu. Ne, není to nějaký ten speciální esoterický vyšetřovací přístroj, je to další, rychlostí blesku se šířící varianta viru. Vyznačuje se tím, že má lehké příznaky a kam přijde, tam nepustí chudinku drsnou deltu, svou předchůdkyni, která plní naše nemocnice teď. 

Vy víte, že já si na tu víru moc nepotrpim, ale já věřim! Věřim, že se může celá situace během chvilky otočit, změnit. Z nepřátel zase budou přátelé, zase se na sebe budeme usmívat a přát si jen to nejlepší.

Zase budeme lidi.