Deník Antivakserky 26 - Že by?

11.12.2021

Setkání s přáteli. Jeli jsme dvě hodiny, ale stálo to za to. Nejprve jsme se stavili u maminky jedné kamarádky, kterou jsme my i naše děti adoptovali za babičku. Napekla nám 3 kila cukroví a ještě nám děsně děkovala, že jsme za ní přijeli. O peníze jsme se chvilku přetahovali, ale nakonec si dala říct. Místo pětistovky, kterou chtěla, jsme jí statečně vnutili litra. Babička už nechtěla na třetí dávku jít. Jenže: "To by mi pak neplatily ani ty dvě předchozí a navíc, stejně teď rozhodli, že budem chodit povinně co půl roku." Jde ve středu.

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

A je to tu! Najednou jsem i já v pozici: "Bububu, máme o tebe strach!". Nic jsme jí neříkali, nestrašili, rozhodla se, tak co taky... Jen jsem jí povídala, ať den dva odpočívá. Je to taková vrtule ztřeštěná, na nic nemá čas, jak je pořád zaměstnaná. Budu holt důvěřovat imunologovi Šinkorovi, který seniorům očkování doporučuje, vidí v něm pro ně, jako pro jedinou skupinu, velký přínos.

Včera spatřila světlo světa vyhláška, která podle skvělé a statečné právničky Hamplové vejde do historie. Do konce února nařizuje vakcinaci povinně občanům nad 60 let, zdravotníkům a uniformám. Dokonce i dobrovolným hasičům. Jeden z návrhů byl, že by věkovou hranici snížili na 50 let, když to mužík zaslechl, pokoušel se tu o něj chvíli infarkt, ale pak to naštěstí rozdýchal rozhodnut, že ho nedostanou. Právníci z Pro Libertate se nechali slyšet, ať se dotčení nebojí, že udělají všechno pro to, aby tuhle neústavní krávovinu shodili.

Kamarádka pracuje v laboratoři, kde jsou z 23 lidí 3 neočkovaní a právě prodělala covida jako normální chřipku. Celou dobu doufala v to lepší, ale teď už je i ona depresivní. Kamarád Pavel pracuje jako justiční stráž na soudu v Praze. Tam je nezodpovědných 5 ze 30. Je rozhodnut počkat, až mu dají výpověď. Přitom ještě minule říkal, že když mu to přikážou, tak půjde. Má 4 děti. Míra mu dosti důrazně domluvil, že by měl hlavně brát právě ohledy na ně, že potřebují tátu zdravého a v tomhle se nevyplatí riskovat. Pavel teď povídal, že mu nevadí vakcína jako taková, ale ten tlak od lidí, kteří celou dobu lhali a lžou a teď ho do něčeho nutí. Ale říkám si, že už hodně dlouhou dobu dělá práci, která ho nebaví. Třeba tohle vykopnutí pro něj bude konečně tou jedinečnou příležitostí začít dělat něco, co pro něj bude mít smysl a bude přinášet radost sobě i druhým. 

Četli jsme zprávu, že právník Nielsen z Pro Libertate poslal dotaz do našich domovů důchodců, jak se u nich projevilo očkování. Myslím, že uhodil hřebíček na hlavičku. Máme známou, šéfuje velkému domovu seniorů. Povídala, že babičky a dědečci, co byli nemocní, už tu nejsou a těm, co měli něco skrytého, latentního, se rozjely nové potíže a nemoci. Ovšem nikdo si jejich náhlé zhoršení s vakcínami nespojuje. Nikdo to nechce vidět a mluvit se o tom nesmí. "Řeknu ti to takhle: Mám chlaďák na dvě těla. A nestačil mi, bylo i pět úmrtí denně." Zachraňte babičku v akci.

Další skvělý právník Ondřej Dostál, uveřejňuje oficiálně vydávaná čísla a dává je do správného kontextu. Podle nepřekroucených dat je v nemocnicích jen o něco málo více neočkovaných než očkovaných. Tak teď nevim. Jestli se nepletu, znamená to, že když se napigáruju, mám jen o něco málo menší pravděpodobnost, že skončím ve špitále. To už si každý musí svobodně zvážit a rozhodnout, jestli chce riziko nežádoucích účinků, a to možná hodně dlouhodobých, nebo doživotních, vyměnit za tuto naději. Jo a ještě jedno číslo jsem našla, celkem podle oficiálních dat na covid zemřelo od začátku pandemie u nás 34000 lidí. Vloni to bylo těch katastrofických 30 tisíc. Letos tedy 4000? A proto se tu ničíme navzájem? I když, i v minulosti se války vedly z mnohem prostších důvodů...

Večer jsem strávila pročítáním skupiny na facebooku, kde lidé sdílejí zkušenosti s nežádoucími účinky u nás. Takže jsou. I velmi mladí lidé. Mají velmi závažné potíže, jak přes kopírák s těmi ze světa. A nikdo jim neumí pomoct, všechny testy v pořádku. Chápete, všechny testy v pořádku!!! Co to je za přípravek, že udělá potíže, které jsou podle dosavadních lékařských postupů nezachytitelné? Lidé, kteří tak nečekaně přišli o své zdraví, si připadají jak hypochondři, hroutí se psychicky. Nikdo je neposlouchá a když s nimi natočí česká televize hodinový rozhovor, uveřejní pak 30 sekund a ještě tak překroucených, aby z toho náhodou nic nevylezlo. 

Poslouchala jsem jeden starší rozhovor s Václavem Klausem, bývalým prezidentem, někdy z konce léta. Povídal, že podle něj se jedná o řízenou sebedestrukci západu. Myslím, že má pravdu. Ať už je pravda kdekoliv, přesně toho jsme svědky. Všechna rozhodnutí směřují k rozdělení společnosti, obrovské beznaději, psychickým i fyzickým škodám, budoucí chudobě a rozvratu. Nesvobodě. To, co jsme si vybudovali, čeho jsme si tolik považovali, pomalu ale jistě mizí.

Že by někdo záměrně vnášel nenávist a rozkol mezi lid? Že by se někdo záměrně snažil, aby zdravotníci, policisti, hasiči, odcházeli ze svých pozic a docházelo tak k ještě většímu chaosu a bezvládí? Že by?

A že bychom na spálené zemi začali konečně budovat ten vysněný ráj plný pravdy a lásky?