Deník Antivakserky 14 - Jihočeské Lůrdy

29.11.2021

Nemám čas psát blog, jsem totálně vytížená debatou na facebooku s lidma, co mě a mně podobný nenáviděj. Už jim nechci odpovídat, ale vždycky pinkne další komentář a mně to nedá. To už neni karate, to je totální poprava. Jsem pako, proč tam pořád lezu! Zůza byla včera na testu. Dneska jsme se dozvěděli, že je negativní. Úplně zbytečnej kašel. Bych brečela.

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

Já si užila svojí chvilku pravdy včera večer. Začala jsem kašlat, toho jsem se bála nejvíc. Že budu kašlat. Pozorovala jsem své myšlenky. Covid rovná se smrt udušením na ventilátoru, kde na mě všichni budou zlí, protože mi dají sežrat, jak jsem nezodpovědná.

Ráno mi nebylo vůbec dobře. Kašel horší, únava a motání hlavy. Když jsem vyšla po schodech do ložnice, zadýchala jsem se tak, že jsem se schvácená z posledních sil svalila do postele. Další myšlenka přišla záhy - spásná rada, že jakmile nevylezeme schody, je zle. Máme hned volat sanitku. Chvíli jsem jí pozorovala. Taková blbost! Je přece normální bejt unavenej, když po vás leze vir nebo jinej bacil. Dopoledne jsem proležela s nulovou energií. Pozorovala jsem střídavě svůj dech a třepotající vlaječky s mantrami před naším oknem. 

Abyste rozumněli, nejsem úplně hypochondr. Ale dokážu se vystresovat. A hlavně, jsem fakt dost vnímavá. I když nechci, jak mi někdo povídá, že ho bolí břicho, za chvíli mě bolí taky. Jsem zkrátka případ. No a teď na takovou složitou povahu hoďte smrtelnou nákazu, že... Se zasebevraždim obyčejnym přemejšlenim.

Prozradím vám, jak to se mnou dopadlo. V 15.38 jsem se vyléčila. Ve frontě na test. Celá hotová jsem se dovláčela na odběrové místo, vystála dlouhou řadu, doufajíce, že se tam nezhroutím, když jsem ta na smrt nemocná. To jsem totiž ještě nevěděla, jak dopadla Zůza a že pravděpodobnost, že si za 14 dní zajdu k Indům na oběd, je tím pádem opět nulová. Naslintala jsem do kelímku za 820 Ká a věřte nevěřte, byli na mě milí! 

Cestou zpátky mi už bylo lépe a jak jsem dorazila domů, ani jsem si na svou nemoc nevzpomněla. Asi už nemusim trpět, když to stejně neni covid. Kdybyste chtěli vědět, kde ty jihočeské Lůrdy jsou, postavte se do fronty na testy před budějovickým Glóbusem a čekejte na zázrak. Nebo možná jen na test, protože tak jsem to udělala já.

Ptáte se, jak dopadlo moje celovečerní úsilí o porozumění partičce kolem mé bývalé šéfky? Těm, kteří neváhají ve svých komentářích dštít síru, nenávist a urážky na nenaočkované? Jsou to lidé ryze racionální, velmi nadřazení, přesvědčení o své jediné pravdě a toužící ty blbce, co mají vymytý mozky desinformacema nějak zpacifikovat, přinutit, zničit. Jejich argumentace je taková, že cokoliv si já můžu myslet, si myslím jen díky tomu, že mi to nakukaly desinformační weby. Nerozhodí je ani to, že to, co si myslím, si myslím už z dob dávno před tím, než byly internety a facebooky. Jsem prostě vypatlaná pipina, která se nedokáže řídit racionálními argumenty. Jejich pohrdání je nekonečné.

Tohle je prý ta nejbezbečnější vakcína všech dob, následky nemá žádné, to jsou všechno jen domněnky. V Kanadě mají proočkováno 80 procent lidí a nemají skoro žádné případy.  Tleskánek do zámoří. Ale spíš by mě zajímalo, jaká udělali opatření. Pravděpodobně přestali lidi rozdělovat, strašit a motivovat k nakažení pod hrozbou společenské smrti. Pravděpodobně se konečně uklidnili. S vakcínou v paži už jsou nesmrtelní, a tak můžou normálně žít. My blbci z východu máme jen 60 %, a tak musíme pořád vyvádět a ničit se navzájem psychicky a nakonec možná i fyzicky.

Jsem se svým výkonem velmi spokojená, protože jsem se argumentačně držela a nerozbrečela se ani při zjevném ponižování a drsných urážkách. Ale dobrý pocit v žaludku z nich nemám. Jsou plní nenávisti.  Panenkomarjákristejózefe nemohla bys něco udělat s takovými lidmi? Ať to s náma nedopadne jako se všema partičkama, co se je snažili násilim polepšit v naší přebohaté histórii?

Četla jsem parádní článek od moudrého pana profesora, který na rozdíl od nás všech ví, o čem mluví. Pracuje s pacienty v těžkých stavech. Nabádal, že je nesmysl obviňovat z této vlny neočkované, protože za ni nemůžou. Že se čekalo, že očkování zabere a bude po všem. Ale situace je jiná. Všichni teď hystericky hledají viníka. Ale tu není viník, jen původce - virus. Potěšil mě jeho moudrý a smířlivý přístup. Další desinformátor je na světě, uvidíme, jak dlouho bude trvat, než ho poníží, zašlapou...

A ještě mě zahřálo srovnání jedné sestry, která pracuje v Londýně. Vůbec žádná nenávist k neo. tam není. Prý tam v nemocnicích ani nemají v počítači, jestli jste nebo ne. Ke každému pacientovi přistupují stejně. 

Včera se mi na facebooku ukázal inzerát, že kdesi v Anglii hledají manželský pár na správu panství. 

Myslíte, že by nás tam s Mírou vzali?