Deník Antivakserky 21 - A dost!

06.12.2021

Evička na mě přes telefon navalila ty nejstrašnější vize budoucnosti, ve které to u nás bude jako v Rakousku a Německu. Povinné očkování pod hrozbou tak vysokých pokut, že skončíme jako žebráci a stát nám nakonec v dobrém úmyslu napravit konečně chyby ve výchově odebere ty chudáky neopíchané děti. Přemýšlí i o tom, na koho případně převede majetek a jestli si do vězení bude moci vzít tři haranty. Oujé!

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

Povídala, že s Židy to začínalo tím, že neměli dovoleno koupit si jablka. A smyčka se postupně utahovala až k vítěznému konci. Čekala jsem zrovna na náměstí v Budějicích na bagetu sebou (protože sednout si nesmíte) a koukala na potemnělé tržiště. Kluziště, dva kolotoče a jeden stánek s punčem jede jako by se nic nedělo, ostatní stánky spí. Evička povídala, že nově na kluzišti kontrolují, jestli má člověk kód. Byla rozčilená a chtěla tam nakráčet s tím, že když jí nepustí, zavolá policii pro podezření z trestného činu diskriminace. "Na základě kterého zákona nesmím na kluziště?" Dálkově studuje vysokou školu. Její ročník přesunuli na online výuku. Poslala tedy do školy mail s dotazem, na základě kterého zákona takto rozhodli.

Má kamarádky, a docela inteligentní, které zastávají upřímný názor, že povinné očkování a hrozba vysokých pokut a vězení je naprosto v pořádku a že každý má přece možnost se naočkovat a mít klid. Vůbec jim nevadí, že jsou tu statisíce lidí neprávem diskriminovány. 

Úplně se mi sevřelo kolem srdce při představě, jak utíkáme s dětmi bůhvíkam za hranice, abychom si zachránili alespoň ty holé životy. Doma jsme vygůglili, že kontroly na bruslení nejsou, měla jsem se jít podívat. Dneska už člověk neví, kde je pravda. Informace se záměrně překrucují, vytrhují z kontextu.

Doma na nás čekala Martina, do půlnoci jsme vedli hovory o současném dění. Všichni se snažíme vyznat v tom, co se děje, ale nedokážeme to pochopit ani dohlédnout, jaký je záměr... Poblbnout celou Evropu strachem z nemoci, která ohrožuje hlavně staré a nemocné a zničit tak životy mnoha mladých a zdravých a potopit zároveň ekonomiky tolika států. To mohlo napadnout snad jen ty šikovné ruské troly. Musejí mít radost, jak se jejich plán daří. Martina pracovně objíždí malé krámky se zdravou výživou a bezobalové obchůdky. Od května prý jako když utne, nikdo do nich nechodí. Lidi kupují raději v online shopech. Jako my. 

Vypadá to, že všichni, kteří se doteď dokázali svobodně a samostatně živit, mají utrum. Vzpomněla jsem si na Pjér la Šéze, který hned na začátku, když tu ještě nebyli žádní nemocní a všichni nadšeně šili roušky a tleskali přetíženým zdravotníkům, natočil video. Mluvil v něm o tom, že se nenechá zotročit, že se nenechá zahnat do továrny, že je svobodnou bytostí. Jeho výlev mi tehdy přišel přehnaný. To vůbec ještě nebylo na pořadu dne a vidíte...

Martina není žádná teoretička, jednu dobu byla tak zoufalá, že zkusila pracovat ve fabrice, u pásu. Vydržela to pět týdnů, než se sesypala. Střídání ranní, odpolední a noční směny jí totálně odrovnalo. Náběh z noční na ranní už fyzicky prostě nezvládla. Vyprávěla o zajímavém časovém paradoxu této šíleně monotónní práce. Minuta jí připadala jak hodina. Domů chodila úplně vyšťavená, zničená. 

Co tím chci říct? Je tu spousta lidí, kteří pracují za naprosto nelidských podmínek jen proto, aby si vydělali na základní živobytí. Tihle novodobí otroci se neozvou, když si zničí zdraví, odejdou si lízat rány jinam. Právě oni jsou určitě mezi prvními, kdo si dojde pro jehlu, aby o svou příšernou práci nepřišli. 

Přitom tahle pohádka může mít i dobrý konec. Stačí tak málo, spojka a příslovce. Říct "A dost!"

Moc toho nevíme o jiných zemích, víme že v Evropě je to tak nějak plus mínus stejné, jen v Polsku a Maďarsku si prý klidně žijí jak před Armagedonem. A v některých těch severských zemích... Míra včera gůglil, jak to vypadá v Africe. Kdo si pamatujete, na začátku se předpovídalo, že černý kontinent bude totální katastrofózou. Má špatnou lékařskou péči a nemá prachy na vakcíny. Hodní a starostliví evropané vymýšleli, že by jim nějaké prošlé poslali. No, podle zpráv je tam 6% proočkovaných a virus není.

Nemají na tanečky kolem chrchle prachy a taky tam nemají ty osmdesátníky udržované při životě jen díky skvělé lékařské péči.