Deník Antivakserky 22 - Vy nekoukáte na TV?

07.12.2021

Mužík před pár dny v pekařství v Kauflandu kupoval nějaké pečivo. Prodavačce se nelíbilo, že nemá respirátor. "Nemám". Správně bych vás neměla obsloužit. Vy nekoukáte na televizi? "Nekoukám". Vy vůbec nevíte, co se děje? "Nevím", odvětil a nahodil směrem k šokované ženě jeden ze svých nevinných úsměvů. Tak co s váma mám dělat...

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

Nejde mi z hlavy fotka sedmileté holčičky, která po první dávce utrpěla mozkovou příhodu. Za pár let se bude tvrdit, že to tu bylo vždycky. Nebylo.

Nejde mi z hlavy německý táta, který zastřelil svou ženu, tři děti a nakonec sebe z obavy, že kvůli falšování očkovacího certifikátu manželky budou zatčeni a přijdou o své děti. 

A pak je tu samozřejmě chudáček pan Kubek, jeden z psychopatických strůjců toho všeho, který denodenně nenávistně v bedně štve proti určité skupině obyvatel a pak se před celým národem diví a fňuká, že na něj chodí nedobrovolní příslušníci té dané skupiny, jimž se hroutí životy pod rukama, pořvávat a vyhrožovat.

Už od začátku sleduju stránky, na které nikde nenajdete odkaz, protože se nesmí zveřejňovat. Lidé z celého světa tam popisují své zoufalé příběhy o tom, jak hodně nedobře nebo definitivně hodně nedobře jim pigára udělaly. A jak je nikdo buď nechce nebo nedokáže léčit. Navíc čelí nenávisti a opovržení okolí, protože kazí dobrou pověst vakcín. Web je v angličtině, mám ho místo jazykového kurzu. A u nás pořád nic, jedna zmínka o paní s Bellovou parézou. Tou, která nepěkně zkroutila obličej známému zubařovi, který od začátku uklidňoval a na pandemii až zas tak moc nevěřil. Mnozí si řekli, že to má za to a aby ho ponížili definitivně, označili ho za antivaxera. Přední stomatolog se teď zcela pochopitelně bojí druhé dávky, když ještě není zcela zotaven z následků té první. Tak hele - ani frajeři, co si vymejšlej, že oslepli, ohluchli nebo dostali ve dvaceti srdeční záchvat, nemaj kontraindikaci a musej šupajdit na další, tolik léčivé vpichy... Přece tady nebudeme dělat výjimku kvůli jedný zkroucený hubě, že ano.

A abych nebyla jen negativní, 52 letý doktor Sohrab Lutchmedial, který ve svých příspěvcích odpírače a pochybovače označoval za sobecké a pohrdal jimi, zemřel náhle a nečekaně dva týdny po třetí dávce. Ráno ho našli v posteli mrtvého. Nesobecky položil za svou pravdu život, smekám klobouk a úplně ho vidim, jak v nebi sedí na dubové lavici a pochvaluje si, že na to šel. Ono teď těch náhlých a nečekaných úmrtí je vůbec tak nějak hodně. Ale to tu přece bylo vždycky...

Dneska prý jedna učitelka řekla do rozhlasu, ať konečně řeknou pravdu, že očko učitelé jsou nemocní a učí jen ti neočko. Z prostoru byla díky bedlivému uchu cenzora ihned smazána. V diskuzi pod příspěvkem jsou podobné ohlasy z jiných škol i firem.

Psali jste mi, že Češi nedopustí, abychom se dostali do stejné situace jako naši západní sousedi. Kteří Češi to prosímváspěkně budou? Já nevím, jak to mám nedopustit, když vůbec nic nepomáhá. Proti dnes už bývalému premiérovi byly milionové demonstrace a nic to na ničem nezměnilo. Nakonec jsme ho museli velmi nedůstojným způsobem vystrkat až ve volbách. A ještě pořád není jisté, jestli nakonec nenahradí v akvárku naší současnou hlavu státu (teď úplně vidim tu obrovskou hlavu plovoucí v akvárku - fuj!). Naději mám v tom, že se to někde ve světě moc nepěkně popere a vládci dostanou konečně strach a ve svém záměru zničit nezničitelné couvnou. 

V poslední době se u nás dveře netrhnou. Jana přijela s malým synkem, je taky antivaks. Je milá a člověk z ní má dobrý pocit, vypadá to, že se nebojí. Věří, že to dobře dopadne. Rozčilená ovšem vyprávěla, jak si její šestnáctiletý syn došel na Tečku bez svolení rodičů. Zeptal se praktické lékařky, jestli mu zákrok doporučuje. Ta řekla, že ano, ale jestli mu po injekci bude zle, ať si druhou raději nedává. Tomu říkám kulišácká odpověď.

Děti říkají: "Chci se naočkovat". Víte co, oni nechtějí očkování, chtějí hrát hokej, který hrajou od dětství, chtějí chodit se spolužáky do kina, chtějí chodit na rande, chtějí chodit na koncerty. Ti, kteří toužili chránit zdraví své nebo zdraví vaší babičky, už tam byli před půl rokem.  

Volala mi jedna známá. Teď to ještě prý bude husté, ale v únoru se to začne konečně lámat, ten nejhorší rok byl prý ten uplynulý. 

Tak snad, jak by řekl náš děda...

P. S. Někdo další na čaj?