Deník Antivakserky 35 - Konečně návod

21.12.2021

Dostala jsem za úkol napsat, jak bych tu pandemii řešila já. Už jsem to někde vypisovala a není vůbec špatné si zkusit něco vymyslet a né jen kritizovat. Když se člověk podívá z nadhledu, bez emocí a strachu, že tu všichni vymřeme, podle mě musí dojít k tomu, že to téměř celosvětové běsnění od začátku dosti zapáchá. Předně tou podezřelou koordinovaností a nově objevenou zálibou "demokratických" vlád v totalitních praktikách.

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

Vychází se tu z předpokladu, že drtivá většina lidí není schopna pochopit závažnost toho, co se děje a někdo nahoře, chytřejší, je proto musí donutit. Už jen toto přesvědčení je mi z duše odporné. Zejména když vidíme ty tance kolem. Zmizela svobodná diskuze, média v drtivé většině jen podporují vládní kroky, oponenti jsou dehonestováni a "odpírači" jsou nálepkování, nenáviděni, trestáni a jsou na ně aplikována protiprávní opatření za souhlasného přikyvování většiny.

Totalita vždy vyhovuje těm, kteří jsou "na správné straně", konečně se mohou cítit nadřazení, lepší, zodpovědnější. Jejich dosavadní bezvýznamnost je pryč. A ani pro to nemusí tolik udělat. Stačí si píchnout očkování a chodit na něj kdykoliv se jim řekne. Nevyhovuje však menšině na straně druhé, pro které jsou podmínky většiny zkrátka nepřijatelné. Četla jsem, že židé měli možnosti přejít na křesťanství, naši prarodiče a rodiče měli možnosti vstoupit do strany... Dnes je tou vstupenkou do lepší společnosti vakcinace. Všichni z historické zkušenosti víme, že je jen otázka času, než se člověk ze správné party ocitne v partě nesprávné.

V této očkototalitě stačí jen aby člověku nebylo dobře, měl následky a nedokázal, nebo ze zcela oprávněného strachu o své zdraví, nechtěl přijmout další dávku. Nebo měl špatnou zkušenost ve svém okolí, případně se dostal k informacím, které jsou mu zatajovány... Nebo si doma zapomněl mobil s kódem. Zkrátka dříve nebo později pravda dojde většině. Do té doby budou samozřejmě napáchány neuvěřitelné škody, jak morální, psychické, tak i ve výsledku materiální. 

Jak bych to tedy řešila já? Hlavně s klidem, rozvahou a rozumem. To, co nám všem chybí ve chvíli, kdy jednáme pod vlivem strachu, tehdy nás požere panika, zatmí se nám před očima a nevidíme nalevo napravo. Znám to z vlastní zkušenosti. Vím, jak snadno se vyděsím, když jde o zdraví a život mých milovaných.

Podle mě je potřeba do řešení zapojit i neočkované. Pokud jsme opravdu tak vyspělá společnost, jak si myslíme, musíme brát ohled na každého a je nepřijatelné vyměnit zdraví jednoho za zdraví druhého

Já bych se vrátila ke starým pořádkům. Jak se to všechno dělalo předtím, než jsme se začali bát? 

  1. Přestat děsit. Tečka. Strach není dobrý rádce. Nikdy. A z úst autorit je přímo smrtící.
  2. Začít opět léčit lidi, kteří jsou nemocní, zajistit jim péči dříve než se dostanou do nemocnice. Bez ohledu na to, s čím marodí. Možná opravdu nemáme lék na covid, ale máme léky na přidružené infekce, posilovače imunity, léky se kterými je dobrá zkušenost atd.
  3. Přestat naslouchat "odborníkům", kteří do pandémie nikoho nezajímali a teprve díky ní se dostali na výsluní pozoronosti a slávy. Fanatickým očkoinkvizitorům, kteří nenesou žádnou odpovědnost za následky svého jednání a takovým, kteří na opatřeních, jež prosazují, vydělávají nemalé prostředky.
  4. A protože tam potom nikdo nezbyde, přizvat k řešení ty, kteří od začátku spíše uklidňují a tím, že vystupují riskují své kariéry, pověst a možná i životy. Žaloudík, Beran, Hnízdil, Šmucler, Pollert, Zelená, Peková, to jsou jména, která jsou dnes na indexu. Spousta statečných lékařů a vědců je umlčována. Proč?
  5. Zrušit cenzuru a vrátit do médií opravdovou objektivní, zvídavou novinařinu. Přestat zveličovat ojedinělé případy těžkých průběhů covidu a zlehčovat nebo zcela ignorovat závažnost vedlejších účinků vakcín. 
  6. Začít říkat pravdu, přestat účelově lhát. 
  7. Přestat cpát peníze do testů, reklam s mrtvolami a očkování pro ty, co ho nechtějí. Investovat je do zdravotnictví jako celku. 
  8. Opravdu chránit ohrožené a nechat ostatní o svém zdraví rozhodovat po svém. Jestli jsou respirátory účinné, stačí si je nasadit, když se bojíte nákazy atd atd. 
  9. Začít opět dodržovat právní předpisy. Bez výjimek. Přestat diskriminovat neočkované, protože pro to není žádný zdravotní důvod. 
  10. Začít řešit i jiné problémy, máme jich kopec, není tu jen ta jedna pitomá nemoc.

V noci jsem spala 4 hodiny, Kuba dvakrát zachrchlal a spal jak zabitej. Jak jinak. V 7.20 rozloupnul oči a nadšeně si letěl vyloupnout figurku z adventního lego kalendáře. Chlapeček začal odkašlávat, za úkol dostal šetřit se a vegetit v okolí gauče. 

Když se uklidním já, uklidní se i kašel.