Deník Antivakserky 37 - Vymírání začalo

23.12.2021

Konečně jsem potkala opravdovou, zapálenou fanynku mRNA vakcín. Nevěřila bych, že někdo takový může v reálu existovat. Paní má krámek se scifi, hororovou literaturou a komiksy. A navíc má i nějaké biologické vzdělání, takže věci rozumí. O vakcíně tohoto typu četla už před mnoha lety a teď si jí ráda nechala píchnout. Né kvůli strachu z nemoci, ale z administrativních důvodů. Nemusí se v práci pořád testovat.

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

Povídala, že u ní v rodině jsou naočkovaní všichni, jen jejich 22 letá dcera teď covid i přesto chytila. Měla lehký průběh. Nechápe všechnu tu politiku a nenávist kolem. Přestože jí očkování vůbec nevadí, nelíbí se jí rozdělování a nesnášenlivost jedněch k druhým. Dcera má prý spolužačku, která musí rodičům tajit, že si nechala injekci píchnout.

Když jsem se jí ptala, jak jako fanynka scifi vidí, jak tohle dopadne... "Vymírání lidstva už začalo. Ale bude trvat miliony let." Je to prý genetická záležitost. Ale jak tohle myslela, jsem bohužel nepochopila. Taky povídala, že všechno začalo už v roce 2001, kdy jsme se po jedenáctém září tak rádi nechali postupně zbavit svých svobod a pro nějaké to hypotetické bezpečí se necháme šmírovat a špehovat na každém kroku. Nejprve nás děsili teroristy, pak uprchlíky, teď mají virus.

V Budějicích hlásili, že se na území města objevila nákaza ptačí chřipkou, která je přenosná i na člověka. Všichni chovatelé jsou povinni nahlásit stav svých chovů. Neudělalo nám to dobře. Nejprve slepičky spočítají a co asi udělají pak? Bydlíme sice daleko, ale budějickej holub nebude mít problém udělat si vejlet i k nám. Tudlevá veterinární správa vybila husy v nedalekém uzavřeném velkochovu. Nemoc přenášejí samozřejmě divocí ptáci, ale střílet labutě romanticky plující po rybníku by jaksi neprošlo. To by veřejnost nezkousla. Ale zvířat v chovech líto nikomu není a hlavně, snadno je lapíte. Dřív by nás ptačí problémy tolik nedojímaly, ale teď se do těch slepičích, husích a kachních osudů dokážeme nějak lépe vcítit. 

Prošli jsme si Budějice v pokusu nasát nějakou tu vánoční atmosféru, v Třeboni na sádkách koupili kapříka a frčeli domů péct veky, ozdobit stromek a připravit salát. Snažím se ze sebe vydolovat pocit vánoční pohody, ale nějak se mi to nedaří. Ještě že máme toho Kubu, fakt se těší, nemůže se dočkat. Přemýšlím, kde se tohle ztratilo. Proč se neumíme takhle bezprostředně radovat? Jako by nikdy nebylo z čeho. 

Hromadně se teď třepeme před omikronem, je prý hrozně nakažlivý. A nikdo neví, jak bude "plnit nemocnice". Nová vláda vymyslela nová opatření. Moc práce si s tím teda nedala. Maximálně padesát lidí na večírku a čtyři u stolu v hospodě. Za nás v poho, protože my na večírky ani do hospody už dávno nesmíme. Stejně nás to baví víc doma na gauči, že jo! Ale abych odborníkům a vědcům jen nekřivdila, zaslechla jsem i dobrý nápady, tušim že z Německa. Vzhledem k tomu, že se covid šíří nejvíce v domácnostech, měli bychom nosit respirátory i tam. Úplně vidim, jak budou chodit přepadovky. Komando potetovanejch goril rozrazí náhle dveře a kdo nebude mít zobák, toho odvleče neznámo kam. Nebo vyvinou nějaké speciální softvéry? Když si sundám tlamokryt, ozve se hlasitá siréna a přestane řvát až když ochranu mých bližních zase nandám?

Poslouchala jsem pana Kubka s panem Beranem. Kubek je populární zuřivý internista, chodící s respíkem příkladně i na záchod a lékařům, které zastupuje, klade v nočních emotivních e-mailech na srdce, ať zachrání hlavně své vlastní životy a pacienty léčí jen telefonicky. Profesor Beran je epidemiolog a vakcinolog. Debata těchto dvou pánů byla pro mě dosti vyčerpávající zkušeností, střetem dvou hodně vzdálených úrovní vědomí. Představte si mistra Yodu hovořící o pandemii s Mařenou Škopkovou. Všechno, co Kubek nechápe, je dezinformace. Každý, koho nechápe, jen blábolí a věří teoriím o placaté zemi. Miluje osobní útoky. Na závěr svého vzteklého vystoupení vyvěštil, že se nakonec stejně budou muset povinně naočkovat všichni dospělí občané.

Prosímvás, až ho nebo to strašidlo Flégra uvidíte, nedávejte jim telefon na ty kluky z nový vlády. Jediná naše naděje je, že nová strašněmockoalice nebude chtít s odborníkama, který radili jejich proklínaným předchůdcům, vůbec kamarádit.

Že si najdou nový koně. Horší bejt nemůžou.