Deník Antivakserky 69 - Co nechápeš?

04.02.2022

V hlavě jak v úlu! Od rána ke mě přicházejí dosti nesourodé informace, uvidíme, co z toho dneska vyleze! Sama se vždycky divim výsledku a kolikrát chci psát dál a nemůžu, protože se mi to najednou vypointuje a uzavře a do textu nejde vpravit už ani jedna jediná myšlenka. A že jich v tý kedlubně mam! Ráno jsem viděla graf, že Facebook a Twitter prodělávaj kalhoty. Nedaří se jim, klesají jim příjmy. Já vím, že mají i tak dost. Ale čím víc máte, tím víc proděláváte. A to se Markovi Z. určitě nelíbí.

Ilustrace: Zuzana Vojáčková
Ilustrace: Zuzana Vojáčková

Americké CNN prý rekordně padá sledovanost a čelí obrovským skandálům. Technický ředitel Chester na nahrávce z loňska, kdy nevěděl, že je nahráván, v pohodě přiznává mnoho nepěkných věcí. Že se televize snaží odstranit Trumpa z úřadu, že je zpravodajství jeho televize jen propaganda a že nezaujatá zpráva neexistuje. Že reportéři schválně kladou otázky tak, že se neptají, ale říkají lidem, co mají říct. Kromě toho dodal, že jediní lidé, které si zvou do živého vysílání, jsou ti, u nichž už je záruka, že řeknou to, co je potřeba.

Třeba tahle tradiční média, co hlásají pravdy poplatné režimům nebo svým majitelům, nebo těm, co je platí, definitivně zmizí v propadlišti dějin a objeví se lepší. A pak že jsem negativní! Nevím, jak vás, ale mě všichni ti naši hlasatelé pravdy přestali zajímat. Neposloucham, nečtu je, maximálně někdy zkontroluju diskuze, abych nacítila, v jaké náladě se plebs nachází. 

Ale žeru Echo a Reflex. Echo je celé "naše", Reflex se snaží být objektivní a je napůl. Na ty jeho provakcinační senióry nemám náladu a tak je přeskakuju. Psalo se teď hodně o cenzuře. Naše ministerstvo pravdy (bohužel ne lásky) vydalo Příručku pro boj s dezinformacemi. A ruský trolové jako já budou mít brzy utrum. Existuje jen jediná pravda a té budeme všichni věřit. Hotovo. Budujeme krásný svět bez pochybností. 

Četla jsem článek rakouského novináře, který je dvakrát očkovaný. Z principu však nesouhlasí se segregací, která se v jejich zemi děje. Rozhodl se do třetí dávky nejít, má příliš mnoho protilátek a další injekce by mu mohla spíše ublížit. Jenže od 1. února spadl do stejné kategorie jako ti, co vůbec očkovaní nejsou a už dva měsíce mají prakticky domácí vězení. Tak snad má chlapík dost oblečení, protože teď ho spravedliví nepustěj ani koupit boty.

Vydal se tedy tajně na jednu z pravidelných demonstrací, o kterých jím doteď uznávaná média píšou jako o shromáždění fašistů a jiných agresívních extrémistů. Proč tajně? Protože kdyby ho viděl někdo z kolegů, dostal by vyhazov.

A byl šokován. Nikoho takového tam nenašel. Jen obyčejné lidi, kteří si přejí normálně žít. Nálada na protestech byla velmi přátelská a mírumilovná. Zbořily se mu koncepty a rázem ač nerad, musel přiznat, že média lžou. Já zamáčkla slzu při jeho poslední větě: "Poprvé od doby, kdy moje vlast sklouzla do nejtvrdšího segregačního režimu, jsem na ni byl v sobotu hrdý. Tito krajané mi vrátili víru v Rakousko." (Týdeník Echo, 5/2022)

Kanadský premiér (sice fešák, ale co ten má v hlavě!) se stále ukrývá neznámo kde a ségra mi dneska do telefonu hlásila, že to vypadá, že na Konvoj svobody pošle vojáky. "Ale vždyť jsou tam děti, celý rodiny!" dodala nechápavě...

My jsme jeli dneska definitivně dooslavit ty Kubovo narozky do Hopsária. Při vstupu musíš mít nasazenou roušku a pak jí sundáš. Co na tom nechápeš? Slečna v respirátoru si naskenuje tvůj a Zůzy covid pass a když roušku nemáš, můžeš si jí u ní za 10 Káčé koupit. Jen ty. Děcka nemusej. Nasadíš, zaplatíš, sundáš a celý odpoledne tam běháš a sedíš a jíš v sále plnym dětí, maminek a babiček. Pak nasadíš a odcházíš. Kdyby všichni dodržovali nařízení vlády, nebude tu žádný virus. Kdy už to konečně pochopíš?! 

Míra má o víkendu seminář. Ani si nepamatujem, kdy měl poslední. Půl roku? Rok? Pořád se něco odkládalo, rušilo... Je celej nesvůj... Nervózní, jak celý dva dny s úplně cizíma lidma zvládne. Jsme jak bába s dědkem, co jsou celý vynervený i z blbýho vejletu na hřbitov. Dřív měl tři semináře do měsíce a mezitim přednášky pro 100 lidí. Pořád někde lítal. S jednou známou jsme se smály, že když bude unavenej, může dát dlouhou meditaci a dáchnout si.

Třeba si nikdo jeho pochrupávání nevšimne. Držte mu palce!